niedziela, 26 stycznia 2014

Jonathan Carroll i David Strathairn

W dniu dzisiejszym urodziny obchodzą dwie bardzo ciekawe osobowości:
Jonathan Carroll i David Strathairn


Jonathan Carroll
urodzony w Nowym Jorku jeden z najpopularniejszych i najoryginalniejszych współczesnych pisarzy, obecnie mieszkający w Wiedniu. Wykładowca literatury amerykańskiej i znany twórca fantastyki. Autor m.in. „Zaślubin patyków”, „Dziecka na niebie”, „Białych jabłek”, i wielu innych powieści oraz zbiorów opowiadań i scenariuszy filmowych. Niektórzy określają jego twórczość mianem europejskiej wersji realizmu magicznego.

     Jest bardzo popularny w naszym kraju, wszystkie jego powieści opublikowano w Polsce. To właśnie tu w pierwszej kolejności wydawane są jego książki. 

     Do ciekawostek można zaliczyć fakt, że jest autorem tekstów dwóch piosenek na płycie Budki Suflera pt. „Było i jest” – Dancing with Ghosts i Breathing You.Wysłałem e-maila z prośbą o autograf w okolicach roku 2006 i otrzymałem pocztówkę podpisaną z obu stron: na przodzie sam autograf, z tyłu z krótką dedykacją.


Ciekawe cytaty pisarza:

Człowiek może postąpić dziesięć razy źle, potem raz dobrze i ludzie z powrotem przyjmują go do swoich serc. Ale jeśli postąpi odwrotnie: dziesięć razy dobrze, a potem raz źle, nikt już więcej mu nie zaufa.”

Nie możesz zmienić przeszłości, ale przeszłość zawsze powraca, żeby zmienić Ciebie. Zarówno twoją teraźniejszość jak i przyszłość.”David Strathairn


amerykański aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Gra głównie role drugoplanowe, ale jest bardzo charakterystycznym aktorem i tworzy świetne role.

     Godny polecenia jest film 'Good Night and Good Luck', gdzie wciela się w postać dziennikarza Edwarda R. Murrowa. Dobrze spisał się również w 'Słabym punkcie', 'Dzikiej rzece' czy 'Tajemnicach Los Angeles'. Podsumowując, dobry aktor.


wysłałem: 09.11.2012
otrzymałem: 01.02.2013

adres: via 'The Heiress'


9 komentarzy: