niedziela, 11 sierpnia 2013

Daniel Olbrychski

     Kiedy zaczynałem moją przygodę z autografami, internet nie był tak powszechny jak teraz. Informacje, co gdzie i kiedy najczęściej wyszukiwałem w prasie lokalnej lub dowiadywałem się od znajomych. Tak też dowiedziałem się o spotkaniu z Danielem Olbrychskim. Było to moje pierwsze zaplanowane spotkanie z artystą „oko w oko”. Postanowiłem zdobyć autograf tego wspaniałego polskiego aktora, który został doceniony również poza granicami naszego kraju (m.in. świetna rola w „Salt” z Angeliną Jolie). Spotkanie z aktorem odbyło się 14 marca 1998 r., po około półgodzinnym opóźnieniu aktor dotarł na miejsce i zaczął opowiadać o swojej nowej książce pt. Parę lat z głowy. Aktor odpowiadał również na pytania zadawane przez publiczność. Po spotkaniu ku mojej radości chętnie rozdawał autografy.
           Miła niespodzianka czekała mnie następnego dnia w szkole, kiedy jedna z nauczycielek zapytał mnie czy widziałem się już w gazecie. Okazało się, że w „Nowinach Zabrzańskich” ukazał się artykuł o wizycie Daniela Olbrychskiego, a na zdjęciu ilustrującym spotkanie obok aktora jestem ja.

Źródło: "Nowiny Zabrzanskie", marzec 1998 r.

     Nie jest już tajemnicą, że Daniel Olbrychski ma zagrać ze zdobywcami Oscarów w filmie „Reykjavik”, aktorami tymi są: Michael Douglas i Christoph Waltz. 

2 komentarze:

  1. gratuluję! :)

    dodaję, http://autografy-marka.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. dzięki, teraz i Ty jesteś u mnie :)

    OdpowiedzUsuń