środa, 13 listopada 2013

Polskie pochodzenie...

Nazwiska hollywoodzkich gwiazd może na to wskazują, ale w żyłach wielu zarówno młodych aktorów i aktorek, którzy niedługo mogą zostać prawdziwymi gwiazdami, jak i u gwiazd które mają już ugruntowaną pozycję w Hollywood płynie polska krew. Polskie pochodzenie jest wynikiem emigracji ich rodziców i dziadków do Stanów Zjednoczonych. 


Uma Thurman

     Korzenie Umy Thurman prowadzą do śląskiego Głogówka. To właśnie tam na świat przyszedł jej dziadek – baron wykształcony na prawnika. W czasie wojny emigrował do Szwecji i tam założył rodzinę. Nena Brigitte Carolina von Schelbrugge, matka Umy była dzieckiem z drugiego małżeństwa polskiego szlachcica.


wysłałem: 03.03.2010
otrzymałem: 29.03.2010

adres: via 'Bel Ami'


Adrien Brody

     Aktor pochodzi z nowojorskiego Brooklynu zaś ojciec, nauczyciel historii Elliot Brody, ma pochodzenie polsko-żydowskie. Pradziadek aktora był Polakiem, który wyemigrował do USA przed II wojną światową. Niestety wszyscy krewni, którzy pozostali w Polsce, zginęli w Auschwitz.
     Kilkadziesiąt lat później Adrien przyjechał do Polski, żeby zagrać rolę Władysława Szpilmana w biograficznym dramacie Romana Polańskiego „Pianista”, za którą otrzymał Oscara, jako najmłodszy laureat w historii kina.wysłałem: 31.01.2013
otrzymałem: 13.02.2013

adres: via 'The Grand Budapest Hotel'


Juliette Binoche

     Jej przodkowie pochodzą z Częstochowy. Sama aktorka jest honorowym obywatelem miasta, które odwiedzała kilkakrotnie. Tam właśnie dziadek aktorki, Andrzej Stalens, wypatrzył na scenie Teatru Miejskiego piękną częstochowiankę Julię Helenę Młynarczyk. Z tego małżeństwa urodziła się w 1939 roku Monika - późniejsza matka Juliette Binoche. Po wybuchu wojny rodzina Salensów wyemigrowała do Francji. Monika Stalens we Francji zrobiła karierę jako reżyserka teatralna i wyszła za mąż za rzeźbiarza Jeana Marie Binoche’a. W tej artystycznej rodzinie urodziła się Juliette, późniejsza laureatka Oscara za rolę w „Angielskim pacjencie”. Polakom znana jest przede wszystkim z trylogii "Trzy kolory. Niebieski" Kieślowskiego, który pozostał dla niej mistrzem.  
     Korzenie dla aktorki są bardzo ważne i jak podkreśla, Polska jest obecna w jej życiu od dzieciństwa za przyczyną babci, która kultywowała polskie święta i tradycje.


wysłałem: 29.09.2009
otrzymałem: 02.11.2009

adres:
Juliette Binoche
c/o Theatre Marigny
Carre Marigny
75008 Paris
France


Ivonne Strahovsky

     Urodziła się w Sydney w rodzinie polskich emigrantów. Mówi biegle po polsku. Najbardziej znana z roli Sarah Walker, superagentki CIA, w amerykańskim serialu telewizyjnym „Chuck”.wysłałem: 11.04.2011
otrzymałem: 01.09.2011

adres: via 'Chuck'


Jesse Eisenberg

     Rodzice Jesse'ego Eisenberga kilkadziesiąt lat temu wyemigrowali do USA ze Szczecina. Aktor w wywiadach wspomina o polskim pochodzeniu i swobodnie włada językiem polskim.wysłałem: 25.11.2011
otrzymałem: 02.01.2012

adres: via 'Asuncion'


Maggie Q

     Dziadek serialowej „Nikity” pochodzi z Polski, zaś ona sama w jednym z odcinków serialu udowodniła, że mówi trochę w naszym języku.
wysłałem: 15.11.2010
otrzymałem: 07.12.2010

adres:
Maggie Q
Echelon Talent Management, Inc.
3674 Oxford Street
Vancouver, BC V5K 1P3
CanadaŹródło: wikipedia


5 komentarzy:

 1. Łał, fantastyczne podpisy! Ja jakoś nie mam talentu do wyszukiwania adresów via venue.
  Gratuluję! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. najbardziej zazdroszczę Ivonne *.*
  gratuluję! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super Notka :)
  nawet masz autograf mojej imienniczki :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń